Kto som

Volám sa Tamara a pokiaľ viem, nikdy som nemala žiadnu prezývku. Trochu zvláštne, ono sa to trochu aj núka pri mojom priezvisku, ale akosi nevydalo. Vyrastala som na dedine, pomerne dlho medzi samými chalanmi a tejto životnej príprave vďačím za to, že som tak trochu dobrodružný typ, ktorý neustále vyhľadáva nové príležitosti na posúvanie svojich vnútorných hraníc.
Už tam kdesi pri rozbitom nose, vyrazenom dychu a nepretržite odretých kolenách vznikalo nadšenie z pohybu, z neustálej zmeny, zo zdanlivo neprekonateľných prekážok, ktoré bolo treba nejako zvládnuť. Loptové hry, ktoré boli neraz i bojovými, som neskôr čiastočne vymenila za nadšenie z príbehov kníh, hltala som ich jednu za druhou. Na moje prvé veľké cesty ma vzal Jules Verne, na hĺbavé úvahy naviedol Dostojevkij a prvé romantické zážitky doprial Alexander Dumas.

A tak sa stalo, že vo svojich 34 rokoch zakladám cestovateľský blog. Jeden by si mohol myslieť, že v tomto veku hádam rodinu, alebo aspoň nejaký vymakaný start-up, ale nie. Púšťam sa do obyčajnej, úprimnej, možno už trošku retro záležitosti, akou je písanie blogu.

Práca

Pracujem v nemeckej politickej nadácii v Bratislave, je to práca s ľuďmi a pre ľudí, je veľmi rôznorodá a dynamická, a to je to, čo ma v nej napĺňa. 🙂

Štúdium

Vysokoškolské štúdium som absolvovala na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, doktorát čiastočne aj vo Viedni, PhD. som získala za obhajobu práce Jidizmy v slovenčine.

Hobby

Cestovanie, kdekoľvek a kedykoľvek. Behanie pre radosť, najradšej sama, po lesnej cestičke v obklopení rozkvitnutých stromov ráno alebo krátko pred západom slnka. Bicyklovanie, najradšej skupinové, spojené s opekačkou a kúpaním 🙂

Špeciálne hobby

Otužovanie v ľadovom jazere, vždy s kamarátmi, posúva vnímanie vlastných limitov a je zdrojom vnútorného pokoja.

Mám rada

Halušky, knedlo vepšo, caprese, grécky šalát.
Slnečné dni, jar a leto.
Skromnosť múdrych ľudí. Knihy, pri ktorých zabudneš, že si. Pocit po vydarenej akcii, workshope, vystúpení.
Dobrodružstvá a výzvy.
Rozkvitnutý les či záhradu.

Nemám rada

Intrigy, šíria zlo a ničomu nepomáhajú. Fliačky. Hady, bojím sa ich. Vstávanie pred brieždením. Obmedzenosť.
Dlhotrvajúce daždivé počasie. Stereotyp.