Kto som

Profil autorky blogu

Volám sa Tamara a pokiaľ viem, nikdy som nemala žiadnu prezývku. Trochu zvláštne, ono sa to trochu aj núka pri mojom priezvisku, ale akosi nevydalo.

Vyrastala som na dedine, pomerne dlho medzi samými chalanmi a tejto životnej príprave vďačím za to, že som tak trochu dobrodružný typ, ktorý neustále vyhľadáva nové príležitosti na posúvanie svojich vnútorných hraníc. Už tam kdesi pri rozbitom nose, vyrazenom dychu a nepretržite odretých kolenách vznikalo nadšenie z pohybu, z neustálej zmeny, zo zdanlivo neprekonateľných prekážok, ktoré bolo treba nejako zvládnuť.

Loptové  hry, ktoré boli neraz i bojovými, som neskôr čiastočne vymenila za nadšenie z príbehov kníh, hltala som ich jednu za druhou. Na moje prvé veľké cesty ma vzal Jules Verne, na hĺbavé úvahy naviedol Dostojevkij a prvé romantické zážitky doprial Alexander Dumas. 

A tak sa stalo, že vo svojich 34 rokoch zakladám cestovateľský blog. Jeden by si mohol myslieť, že v tomto veku hádam rodinu, alebo aspoň nejaký vymakaný start-up, ale nie. Púšťam sa do obyčajnej, ale úprimnej možno už trošku retro záležitosti, ako je písanie blogu.

behomsvetom.sk_profil_Tamara
Niekoľko faktov o mne

Práca

Pracujem v Goethe-Institut v Bratislave, čo je nemecký kultúrny inštitút pôsobiaci v krajinách celého sveta. Staviame mosty medzi nemeckou a slovenskou kultúrou, organizujeme čítačky, workshopy, menšie výstavy, koncerty či divadelné predstavenia. Je to práca s ľuďmi a pre ľudí, je veľmi rôznorodá a dynamická, a to je to, čo na nej milujem 🙂


Štúdium

Vysokoškolské štúdium som absolvovala na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor učiteľstvo slovenského a nemeckého jazyka. Doktorát som robila čiastočne v Banskej Bystrici, čiastočne vo Viedni, PhD. som získala za obhajobu práce Jidizmy v slovenčine. Jazyk je fenomén, fascinuje ma jeho adaptabilita a rôznorodosť.

Hobby

Cestovanie, kdekoľvek a kedykoľvek. Behanie pre radosť, najradšej sama, po lesnej cestičke v obklopení rozkvitnutých stromov ráno alebo krátko pred západom slnka. Bicyklovanie, najradšej skupinové, spojené s opekačkou a kúpaním 🙂 Otužovanie v ľadovom jazere, vždy s kamarátmi, posúva vnímanie vlastných limitov a je zdrojom vnútorného pokoja.

Charakterové vlastnosti

Tvrdohlavosť a ruka v ruke s ňou aj cieľavedomosť. Dôslednosť, ale nájdu sa oblasti, kde ju nepraktizujem 🙂 Zodpovednosť, som typ, ktorý dodrží slovo, nech sa deje čokoľvek. Flexibilita, mám rada zmenu a rada hľadám cesty, ako sa prispôsobiť novej situácii. Komunikatívnosť, rada nadväzujem rozhovory, kladiem otázky, počúvam, ľudia sú príbehy.

Mám rada

Halušky, knedlo vepšo, caprese, grécky šalát.
Slnečné dni, jar a leto.
Skromnosť múdrych ľudí.
Knihy, pri ktorých zabudneš, že si.
Pocit po vydarenej akcii, workshope, výstúpení.
Dobrodružstvá a výzvy.
Rozkvitnutý les či záhradu.
Grilovačku s kamarátmi.

Nemám rada

Intrigy, šíria zlo a ničomu nepomáhajú.
Fliačky.
Hady, bojím sa ich a nerada sa na ne pozerám.
Vstávanie pred brieždením.
Obmedzenosť.
Daždivé, hmlisté počasie.
Stereotyp.